top of page

Kada jau laikas į kirpyklą mažiausiems?

 

 Jau nuo pirmųjų dienų rūpinamės mūsų mažujų švelnute odele, trumpiname neįtikėtinai mažučius nagučius, glostome gležnučius plaukučius, kurie kartais lėtai, o kartais labai greitai auga.

  Plaukai visus puošia - nuo mažiausio iki seniausio. Kai tik plaukučiai pradeda lįsti į akytes, trukdo, veliasi ar tiesiog prašosi padailinimo - pats laikas juos kirpti. 

 

 

Kirpimas su šypsena

 

Vieni vaikai kerpasi noriai, kitiems tai gali būti ir tikras išbandymas. Tai ypač aktualu mažesniesiems. 

Viskas priklauso nuo vaiko būdo, nuotaikos ir pačio kirpimo proceso įsivaizdavimo bei suvokimo.

Aplinka taip pat svarbi.

Pasistenkime bendromis jėgomis nedrąsiuosius paskatinti jaustis kuo geriau:

 

ateikite prieš kirpimą keliomis minutėmis anksčiau tiesiog pabūti, apsidairyti, pažaisti - leiskime apsiprasti ir priprasti. Nedrąsiausius kviečiame pirmajį kartą net ne kirptis, o tiesiog susipažinti ir pamatyti. Rekomenduojame taip pat paskambinti ir įspėti kirpyklėlėje dirbančią komandą, kad planuojate atvykti anksčiau ar apsidairyti - pasitaiko, kad galite nieko nerasti, kas būtų nesmagu!

 

Geriausia priimti naujoves, kai esi pailsėjęs, sotus ir neverčiamas. Rinkitės būtent tokį Jūsų vaikui palankiausią laiką ir tiek, kiek mažajam to iš tiesų reikia - tai taip individualu.

 

Prieš atvykstant šnektelkite su mažuoju žmogučiu, ką veiksite, papasakokite apie savo patirtį kerpantis.

 

* Pasiimkite atsarginį rūbelį, jei vaikas nenorėtų, ar jau žinote, kad nenorės dėtis jokių "apsaugų" nuo kerpamų plaukų - plaukučiai labai kibūs ir vaikui bus smagiau namo važiuoti be "ežiuko". Net gudriausi plaukų bei pūkų valymo įrankiai visų plaukelių nenuima, tad jautresnės odelės vaikui taip būtų smagiau.

 

Nekirpkime vaiko, jei tai jį akivaizdžiai traumuoja, nepaisant visų drąsinimo pastangų - sukurkime kartu planą, kaip padėsime įveikti jo nerimą palaipsniui - mielai prie to prisidėsime, kuo galėsime.

 

Mes, kaip ir Jūs, labai mylime vaikus ir nuoširdžiai džiaugiamės kiekviena jų šypsena.

Tegu mūsų mažieji draugai būna laimingi nuo pirštų iki plaukų galiukų :)

bottom of page